dva intervjuja

 Spoštovani,


dva nova intervjuja, morda si boste vzeli čas in ju prebrali?



https://www.druzina.si/clanek/milena-miklavcic-molk-ki-smo-mu-patolosko-predani-je-prekletstvo-posameznega-slovenca-celotnega-naroda







https://www.iskreni.net/milena-miklavcic-molk-o-intimi-in-spolnosti-je-za-potomce-izjemno-travmaticen/









Milena Miklavčič

 

Milena se je leta 1952 rodila v Žireh. Po končani osnovni šoli se je vpisala na Pedagoško gimnazijo v Ljubljani. Pri dvajsetih si je ustvarila družino, rodili so se štirje otroci.

Leta 1988 je začela delati na lokalnem radiu Sora (Škofja Loka). Leta 1999 je v okviru Tednov vseživljenjskega učenja za svoje radijsko delo prejela Priznanje za izjemne učne uspehe in bogatitev lastnega znanja.

Že več kot trideset let v Gorenjskem glasu objavlja Usode (resnične zgodbe) (Gorenjski Glas )

Še zmeraj piše za časopis Nedelo (Nedelo ), njene kolumne pa lahko berete  v reviji Reporter, na Domovini (Domovina), Javnost (Javnost ), Portal24 (portal24.si)

 

Literarna dela:

 

Napisala je več knjig za otroke: Abeceda iz Zakajčkove ulice, Pri hrastu na levo (leta 2007 so jo razglasili za najboljšo slovensko samozaložniško knjigo), Pika na B. (2008), Šnitka (2009), Marička in medvedek (2010), Kdo je razdrl lastovičje gnezdo?, Gal in lačne hruške (2011), Mali-veliki vrtnar (2012), Julia iz Zakajčkove ulice, Ajda in čarovniške težave v pravljični deželi (2018), Kuharske prismodarije (2021) in druge.

Dve knjigi za otroke sta tudi prevedeni in ju lahko kupite na Amazonu (glej fotki)

Leta 2004 so izšle Usode, leta 2011 pa je izdala knjigo z naslovom Ženske, ki je doživela več ponatisov. Bralci so zelo dobro sprejeli tudi kriminalni roman Kje je otrok?

Prva knjiga iz tetralogije Ogenj, rit in kače niso za igrače je prišla med bralce leta 2013. Leta 2017 je sledila druga knjiga s podnaslovom Babice, hčere, vnukinje. Leta 2019 so izšle Moške zgodbe. V času, ko je izbruhnil covid, je začela nastajati četrta: Poglejte, moji ljudje prihajajo!

V štirih knjigah na okoli 1400 straneh je zbranih več kot 4000 zgodb, ki jih je pisalo resnično življenje. Knjige sodijo v kategorijo ''Citizen science'' in so v slovenskem prostoru unikatne. Mileno je zanimalo predvsem življenje žensk znotraj družine, v odnosu do moža, otrok, tašče. Zapisala je zgodbe o otroštvu naših prednikov, o trpljenju, pomanjkanju. Njene sogovornice pa so ji zaupale tudi zgodbe o intimi. Naslov štirilogije Ogenj, rit in kače niso za igrače je zelo star slovenski pregovor.

Milena še kar naprej zbira resnične zgodbe, saj želi zbirki dodati še peto knjigo.

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

EVA IN OČE

ZAPIS O ROJSTVU, SPLAVU, OTROCIH